NaviGate+2009+%2D+silta+meriteollisuuteen+28%2E%2D29%2E4%2E2009+

Meriteollisuuden ykköstapahtumaan NaviGate 2009 järjestetiin Turussa 28.-29.4.2009. DNV:llä oli tapahtumassa messuosasto. Lisäksi tarkastajamme Hanna Ritvanen luennoi Globaalin meriteollisuuden mahdollisuudet -seminaarissa aluksen kierrätyksestä ja vaarallisten aineiden dokumentoinnista. Seminaarissa puhui myös STX Europen Suomen telakoiden toimitusjohtaja Martin Landtman.

Jaa
DNV stand
Hanna Ritvanen

Meriteollisuusala kokoontui Turun Messu- ja Kongressikeskukseen luomaan uusia kontakteja ja vahvistamaan rivejään talouskriisin keskellä. Verkostoitumisen tarve nähtiin ensiarvoisen tärkeänä. Tapahtuma loi tilaisuuden solmia uusia kontakteja kotimaisiin ja kansainvälisiin toimijoihin. Mukana oli yrityksiä mm. Puolasta, Isosta-Britanniasta ja Venäjältä.

NaviGate 2009 järjestettiin yhteistyössä Meriteollisuus ry:n, Varsinais-Suomen TE-keskuksen, Yritys-Eurooppa -verkoston kanssa ja OSKEN Meriklusteriohjelman kanssa.

Päivä: 05 May 2009

>>